Cadillac

Cadillac to amerykańska marka samochodów luksusowych, która została założona w 1902 r. przez Henry'ego Lelanda w Detroit. Leland był inżynierem, mechanikiem, wynalazcą i przedsiębiorcą, a nazwa Cadillac pochodzi od Antoine de la Mothe Cadillac, który w 1701 r. założył miasto Detroit.

Pierwszy samochód Cadillac zaprezentowano w 1903 r. na wystawie motoryzacyjnej w Nowym Jorku, a 7 lat później producent wygrał prestiżowy Dewar Trophy, co było największym sukcesem, jaki mógł wtedy osiągnąć. W 1909 r. firmę Cadillac kupił i wziął pod swoje skrzydła koncern General Motors.

Marka Cadillac oznacza bezkompromisową moc, odważny design i przełomową technologię, której wyznacznikiem jest wprowadzenie do samochodów techniki komputerowej. Jest też pierwszym producentem, któremu udało się zaoferować klientowi inny kolor samochodu niż czarny.

W 2008 r. Cadillac przedstawił edycję gustownych perfum, które mogą być odpowiednim dodatkiem do Twojego stylu życia, niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem Cadillaca.

cały tekst ukryć tekst

Masz wybrane

Otwórz filtr Zamknij filtr

Przedział cenowy

-

notino balickyudane Boże Narodzenie

Menu

Dzwoń 22 208 19 42 dziś pracujemy do 22:00